Crucial BX500 240GB 3D NAND SATA 2.5-inch SSD (CT240BX500SSD1)
INR3,599.00 Original price was: INR3,599.00.INR2,990.00Current price is: INR2,990.00. inc. tax
In stock
Openbox unused product in new condition, with GST invoice. You can check with brand for warranty based on invoice.Estimated delivery dates: Apr 6, 2026 - Apr 11, 2026
Description
| Digital Storage Capacity | 240 GB |
| Hard Disk Interface | Unknown |
| Connector Type | SATA |
| Brand | Crucial |
| Special Feature | Multitasking |
| Hard Disk Form Factor | 2.5 Inches |
| Hard Disk Description | Solid State Drive |
| Compatible Devices | Laptop, Desktop |
| Installation Type | Internal Hard Drive |
| Colour | Black |
Additional information
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 0.7 × 5.9 × 1.5 cm |
| Condition | |
| Discount |
Reviews (0)
Be the first to review “Crucial BX500 240GB 3D NAND SATA 2.5-inch SSD (CT240BX500SSD1)” Cancel reply
Related products
-28%
-19%
-14%
-32%
-12%
-20%
-26%
-30%














Reviews
There are no reviews yet.