-36%
Lenovo Legion Tower 5 Gaming Desktop (AMD Ryzen 7 5800/16GB/512GB SSD/2TB HDD/Win11/NVIDIA RTX 3070 8GB GDDR6/Legion ColdFront 2.0 Cooling/ARGB Lighting with 16 Million Colors/Transparent Side Panel)
Original price was: INR137,990.00.INR88,990.00Current price is: INR88,990.00. inc. tax
| Brand | Lenovo |
| Operating System | Windows 11 Home |
| CPU Model | Ryzen 7 |
| CPU Speed | 3.4 GHz |
| Graphics Card Description | Dedicated |
| Graphics Coprocessor | Nvidia Ge Force Rtx 3070 |
| Memory Storage Capacity | 512 GB |
| Specific Uses For Product | Gaming, Personal |
| Personal computer design type | Computer Tower |
| RAM Memory Installed Size | 16 GB |
Only 1 left in stock
Openbox unused product in new condition, with GST invoice. You can check with brand for warranty based on invoice.Estimated delivery dates: Apr 3, 2026 - Apr 9, 2026





















