Samsung 980 500GB Up to 3,500 MB/s PCIe 3.0 NVMe M.2 (2280) Internal Solid State Drive (SSD) (MZ-V8V500)
INR14,990.00 Original price was: INR14,990.00.INR6,990.00Current price is: INR6,990.00. inc. tax
In stock
Openbox unused product in new condition, with GST invoice. You can check with brand for warranty based on invoice.Estimated delivery dates: Apr 6, 2026 - Apr 11, 2026
Description
| Digital Storage Capacity | 500 GB |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Connector Type | SATA |
| Brand | Samsung |
| Special Feature | Multitasking |
| Hard Disk Description | Solid State Hard Drive |
| Compatible Devices | Laptop, Desktop |
| Hard Disk Size | 500 GB |
| Specific Uses For Product | Multimedia, Gaming, Business |
| Mounting Hardware | Solid state drive, Quick guide |
Additional information
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 0.7 × 5.9 × 1.5 cm |
| Condition | |
| Discount |
Reviews (0)
Be the first to review “Samsung 980 500GB Up to 3,500 MB/s PCIe 3.0 NVMe M.2 (2280) Internal Solid State Drive (SSD) (MZ-V8V500)” Cancel reply
Related products
-22%
-28%
-16%
-33%
-8%
-22%
-12%
-19%
















Reviews
There are no reviews yet.