Western Digital WD Black PCIe NVMe SSD, 3100MB/s R, 1600MB/s W, 5 Y Warranty, 250GB
INR6,999.00 Original price was: INR6,999.00.INR4,990.00Current price is: INR4,990.00. inc. tax
Only 1 left in stock
Openbox unused product in new condition, with GST invoice. You can check with brand for warranty based on invoice.Estimated delivery dates: Apr 3, 2026 - Apr 9, 2026
Description
| Digital Storage Capacity | 250 GB |
| Connectivity Technology | SATA |
| Brand | Western Digital |
| Special Feature | Multitasking |
| Compatible Devices | Desktop |
| Colour | Black |
| Hard Disk Size | 250 GB |
| Specific Uses For Product | Gaming |
| Included Components | SSD |
| Read Speed | 3100 Megabytes Per Second |
Additional information
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 0.7 × 5.9 × 1.5 cm |
| Condition | |
| Discount |
Reviews (0)
Be the first to review “Western Digital WD Black PCIe NVMe SSD, 3100MB/s R, 1600MB/s W, 5 Y Warranty, 250GB” Cancel reply
Related products
-21%
-12%
-28%
-35%
-33%
-20%
-8%
-16%













Reviews
There are no reviews yet.