Western Digital WD Black™ SN850 500GB, PCIe Gen 4 SSD 7000MB/s R, 4100MB/s W, for Gaming & Content Creators
INR10,990.00 Original price was: INR10,990.00.INR7,490.00Current price is: INR7,490.00. inc. tax
Only 1 left in stock
Openbox unused product in new condition, with GST invoice. You can check with brand for warranty based on invoice.Estimated delivery dates: Apr 2, 2026 - Apr 8, 2026
Description
| Digital Storage Capacity | 500 GB |
| Connector Type | SATA |
| Brand | Western Digital |
| Hard Disk Description | Solid State Hard Drive |
| Compatible Devices | Laptop, Desktop |
| Colour | Black |
| Hard Disk Size | 500 GB |
| Specific Uses For Product | Multimedia, Gaming |
| Mounting Hardware | WD_BLACK™ SN850 NVMe SSD |
| Read Speed | 7000 Megabytes Per Second |
Additional information
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 0.7 × 5.9 × 1.5 cm |
| Condition | |
| Discount |
Reviews (0)
Be the first to review “Western Digital WD Black™ SN850 500GB, PCIe Gen 4 SSD 7000MB/s R, 4100MB/s W, for Gaming & Content Creators” Cancel reply
Related products
-8%
-40%
-16%
-28%
-18%
-14%
-23%
-12%














Reviews
There are no reviews yet.