Western Digital WD Green m.2 SSD, 545MB/s R, 3 Y Warranty, 240GB (WDS240G2G0B)
INR4,990.00 Original price was: INR4,990.00.INR2,990.00Current price is: INR2,990.00. inc. tax
In stock
Openbox unused product in new condition, with GST invoice. You can check with brand for warranty based on invoice.Estimated delivery dates: Apr 6, 2026 - Apr 11, 2026
Description
| Digital Storage Capacity | 240 GB |
| Hard Disk Interface | Serial ATA-600 |
| Connectivity Technology | SATA |
| Brand | Western Digital |
| Special Feature | Multitasking |
| Hard Disk Form Factor | 2.5 Inches |
| Compatible Devices | Laptop, Desktop |
| Colour | Green |
| Hard Disk Size | 240 GB |
| Specific Uses For Product | Personal |
Additional information
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 0.7 × 5.9 × 1.5 cm |
| Condition | |
| Discount |
Reviews (0)
Be the first to review “Western Digital WD Green m.2 SSD, 545MB/s R, 3 Y Warranty, 240GB (WDS240G2G0B)” Cancel reply
Related products
-22%
-20%
-33%
-40%
-33%
-28%
-23%
-21%













Reviews
There are no reviews yet.