Western Digital WD SN550 500GB NVMe Internal SSD – 2400MB/s R, 1750MB/s W, (WDS500G2B0C, Blue)
INR8,990.00 Original price was: INR8,990.00.INR5,490.00Current price is: INR5,490.00. inc. tax
In stock
Openbox unused product in new condition, with GST invoice. You can check with brand for warranty based on invoice.Estimated delivery dates: Apr 2, 2026 - Apr 8, 2026
Description
| Digital Storage Capacity | 500 GB |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Connectivity Technology | SATA |
| Brand | Western Digital |
| Special Feature | Multitasking |
| Hard Disk Description | Solid State Hard Drive |
| Compatible Devices | Desktop |
| Colour | Blue |
| Hard Disk Size | 500 GB |
| Specific Uses For Product | Gaming |
Additional information
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 0.7 × 5.9 × 1.5 cm |
| Condition | |
| Discount |
Reviews (0)
Be the first to review “Western Digital WD SN550 500GB NVMe Internal SSD – 2400MB/s R, 1750MB/s W, (WDS500G2B0C, Blue)” Cancel reply
Related products
-33%
-28%
-21%
INR13,499.00 – INR14,999.00Price range: INR13,499.00 through INR14,999.00 inc. tax
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -27%
-21%
-28%
-16%
-12%















Reviews
There are no reviews yet.